בדיקות ארגומטריה

בדיקות ארגומטריה

מרפאת ספורט

בדיקות ארגומטריה ואישורי ספורט לספורטאים (כולל בדיקות צריכת חמצן, בדיקה פיזיולוגית ועוד) נערכים במרפאת הספורט במרכז הדסה מדיקל. התפתחות תרבות הפעילות הגופנית והספורט בישראל, הובילה לעלייה משמעותית בכמות העוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית וכן בהשתתפות נרחבת של ספורטאים חובבים בתחרויות ובאירועי ספורט מקצועיים.

במסגרת רפואת הספורט בהדסה מדיקל, מבוצעות בדיקות ארגומטריה לטובת קבלת אישורים לפעילות גופנית ואישורים להשתתפות בתחרויות. כמו כן, מוצע ליווי רפואי לעוסקים בספורט כתחביב וכמקצוע.

בדיקות ארגומטריה - מרפאת ספורט במרכז הדסה מדיקל

בדיקות ארגומטריה ואישורי ספורט

הבדיקה/ שרותתיאור
בדיקות ארגומטריה (ECG  במאמץ) ובדיקת רופא ספורטלפי חוק הספורט, חייב כל מי שעוסק בספורט תחרותי לעבור בדיקת מאמץ (ארגומטריה). בדיקת מאמץ חשובה לכל העוסקים בספורט. מבחן מאמץ מאפשר לרופא הספורט לבחון באופן מבוקר את התגובה של מערכת הלב, הנשימה וכלי הדם למאמץ שעולה בהדרגה.
צריכת חמצן מירבית VO2 maxמדידה ישירה של צריכת החמצן באמצעות ניתוח הרכב הגזים באוויר הנשוף. הבדיקה מבוצעת במעבדות הפיזיולוגיה, תוך שימוש במערכת ממוחשבת לניתוח גזי הנשימה. הבדיקה כוללת בתוכה גם ארגומטריה קלינית (רישום א.ק.ג. ומדידת לחץ הדם ). הבדיקה מספקת מידע חשוב עבור ספורטאים מקצועיים, ספורטאים חובבים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית.
סף חומצת חלבמבדק המאמץ מתבצע על ארגומטר אשר מותאם לאופי הספורט של הספורטאי. מבדק המאמץ הנו מדורג, ממאמצים קלים מאוד עד למאמצים עצימים ביותר. במהלך הבדיקה נלקחות מהנבדק דגימות דם לצורך קביעת ריכוז חומצת החלב שבו וכן נמדד הדופק בסוף כל שלב. משך כל שלב הנו 4 דקות. דגימת הדם נלקחת לרוב מהאצבע או מתנוך האוזן. הבדיקה מספקת מידע חשוב עבור ספורטאים מקצועיים, ספורטאים חובבים, אנשים העוסקים בפעילות גופנית.
מדידת קצב חילוף החומריםבדיקת קצב חילוף החומרים (RMR) מודדת את ההוצאה הקלורית היומית במנוחה. מדובר באחת הבדיקות היעילות ביותר לתכנון נכון של הצרכים האנרגטיים היומיים. הבדיקה משמשת כלי עזר מעולה לתכנון תפריט יומי ולהנחיות לעיסוק בפעילות גופנית, במטרה להפחית ולשנות את הרכב הגוף (הפחתת מסת השומן)
בדיקה פיזיולוגית שריריתהבדיקה מתבצעת על ידי פיזיולוג, כוללת ניתוח ביומכני, של כוחות ותנועה של מערכת שריר שלד, ויסות עצבי שרירי, מאתרת ליקויים תפקודיים ואת נקודות הכשל, במערכת שריר-שלב, המסכנים את המתאמן/ספורטאי בפציעות ומגבילים את הביצועים שלו.
יעוץ פיזיולוגי30 דק’ התייעצות עם פיזיולוג של מאמץ
יעוץ דיאטני30 דק’ של התייעצות עם דיאטן ספורט
Multi-Functional Testבדיקת סקר תפקודית רב מערכתית מתקדמת ביותר ומדויקת, המקנה לראשונה פרופיל פיזיולוגי ומטבולי אישי המשקף את ההתאמה או הפער בין גילו הכרונולוגי של הנבדק ומאפשרת לאתר ולהכחיד את גורמי הסיכון למחלות לב וכלי דם.   הבדיקה משלבת אבחנה חדשנית בטכנולוגיה מתקדמת, אבחנה מטבולית מדויקת באמצעות מערכת משוכללת (Vmax-29) והערכת גיל פיזיולוגי בטכנולוגייתO2

בדיקות ואישורי ספורט מוצעים במרכז הדסה מדיקל בבית גיבור ספורט, ר”ג

התקשרו 3811* או השאירו פרטיכם