הדסה אופטימל

גילוי מוקדם של סרטן עור מגדיל את הסיכוי לריפוי

פרופ' אריה אינגבר, מומחה במחלות עור ומין

בדיקת סקר לגילוי מוקדם של סרטן העור היא קריטית להשגת החלמה מלאה ויכולה להציל חיים

במסגרת סקר המנהלים של בית החולים הדסה בהדסה מדיקל בירושלים, מופנים הנבדקים לאיתור מוקדם של סרטני עור. לבדיקה זו חשיבות רבה ולעיתים מצילת חיים.

את הבדיקה לגילוי מוקדם של סרטן העור בהדסה מדיקל מבצעים רופאים בכירים ממחלקת העור בבית החולים הדסה בירושלים. פרופ' אריה אינגבר, מומחה למחלות עור ומין, בעל ניסיון של עשרות שנים בתחום, הוא אחד הרופאים המבצעים את הבדיקות לגילוי מוקדם של סרטן עור. פרופ' אינגבר ניהל בעבר את מחלקת עור ומין בבית החולים הדסה בירושלים וכיהן כנשיא האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין וכנשיא החברה הישראלית למחלות עור שממגע (מחלות אלרגיות של העור).

כיום פרופ' אינגבר מכהן כנשיא האיגוד הבין-לאומי של רופאי העור:

EURO -ASIAN ASSOCIATION OF DERMATOVENEREOLOGISTS.

תחומי ההתמחות של פרופ' אינגבר מקיפים את כל תחומי מחלות עור ומין, והוא מטפל בנשים, בגברים ובילדים הסובלים מכל סוגי מחלות העור.

מדוע חשוב להיבדק אצל רופא עור במסגרת בדיקות הסקר?

"אבחון מוקדם של כל סוגי סרטני העור הוא בעל חשיבות רבה," אומר פרופ' אינגבר. "ככל שהגידול הסרטני מאובחן מוקדם יותר, הסיכוי לניתוח לא מורכב עולה והסיכוי לריפוי מלא עולה. אבחון מוקדם של מלנומה הוא קריטי לחיי החולה ובמקרים רבים אבחון מוקדם מציל את חייו. גם מהבחינה האסתטית גילוי מוקדם וכריתה מוקדמת של סרטן העור, כאשר הוא עדיין בגודל קטן יותר, משיגים תוצאה אסתטית טובה יותר."

מה המשמעות של איחור באבחון מבחינת החולה?

"האיתור המוקדם חשוב בכל הגידולים הסרטניים של העור, אבל כאמור הוא חשוב ביותר במלנומה ומציל חיים, פשוטו כמשמעו. כריתת מלנומה בשלב מוקדם גורמת לריפוי מלא ברוב המקרים. לעומת זאת אם האבחון מאוחר והגידול כבר שלח גרורות, הסיכוי להצלת חיי החולה ולהחלמה מלאה נמוך. זו מחלה מיוחדת, שבה גילוי מוקדם וכריתה מוקדמת מביאים לידי ריפוי המתקרב ל-100%. לעומת זאת במקרה של איחור באבחנה, כשהגידול כבר שלח גרורות, המחלה קטלנית ברוב המקרים".

מה אתה יכול לומר על תחום רפואת העור בארץ?

"בישראל יש רפואת עור מצוינת. כל מה שיש בעולם בתחום הזה – יש גם אצלנו. רופאי עור ישראלים חברים בכל האיגודים הבין-לאומיים הנחשבים והם מצטיינים במחקר ובטיפול בחולים. רופאי עור ישראלים מציגים את מחקריהם בכנסים החשובים ביותר של רפואת העור בעולם. בהחלט יש לנו על מה להיות גאים הן מבחינת החינוך של סטודנטים ומתמחים בתחום רפואת עור ומין, הן מבחינת רמת המחקר והן מבחינת הפרקטיקה הרפואית בטיפול היומיומי בחולים."

בדיקת סקר לגילוי מוקדם של סרטן העור

 

 

התקשרו 3811* או השאירו פרטיכם